16

Oca 17

Pharos Yeni Web Sitesi İçin Yapılan Blog’a Yazılan İlk Yazı Bu Oluyor

KATEGORİ: Genel

Kulağımızda Dire Straits, Money for Nothing çalıyor. Peki ben ne yapıyorum? Şirket blog’unun ilk yazısını karalamaya çalışıyorum. Burası Pharos Dijital. Yok Trabzon’daki Faros değil, o F ile yazılıyor, bizimkisi PH ile. Gerçi orası da çok güzelmiş duyduğumuza gore ama bizim kökler İskenderiye Deniz Feneri’ni işaret ediyor. O zamanlar GPS yok tabi, yol göstermek için mecbursun deniz fenerlerine. Geçenlerde biri harika bir yorumda bulundu gerçi, onu da burada anmadan geçmeyelim. 
Pharos ne demek?
İskenderiye’deki Deniz Feneri’nin antik adı efendim
Aaaaaa, ne saçma, GPS var artık, herkes yolunu buluyor
…………….
Adımızla ilgili toplumu bilgilendirmediğimiz günlerde başka neler yapıyoruz diye soracak olursanız (sormasanız da anlatacağım o ayrı) biz bir dijital ve mobil pazarlama ajansıyız. 
 
İlk bakışta bizden çok var gibi duruyor aslında… Mesela dijital kreatif ajans var, dijital pazarlama ajansları, dijital medya ajansları, sosyal medya ajansları derken liste uzun. Biz de aslında benzer işler yapıyoruz ama birkaç tane farkımız var elbette. Ama hop diye işe dalmadan evvel başka farklarımızdan bahsetmek istiyorum. Malum blog’a yeni geldiniz, ilk günden “corporate future tense” moduna bağlayıp “işlerimizi anlatıyor olacağız” demeyelim dedim.
 
Ne diyorduk? Hah, farklılık. Mesela çok sağlıklı besleniyoruz biz. Diğer ajanslar gibi değiliz o bakımdan. Herkes bir sporsever bizim ajansta niyeyse, sigara içen de çok az mesela. Hiç öyle yaratıcı tipler gibi durmuyoruz ilk bakışta ama aslında bir tanısanız baya havalıyız. Bir de ICQ’da 6 haneli numarası olanlarla 20’lik Snapchat jenerasyonu yanyana çalışıyor  burada. “ICQ ne yea” diyen beri gelsin bi’şey deniycem. 
 
Ben denemeler yaparken siz takılmaya devam edin, haftaya görüşürüz. 

© 2017 Pharos